" /> Hakkımızda – Atakon Mühendislik

Hakkımızda

Atakon Mühendislik; 2005 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Elektro-mekanik tesisat, fizibilite çalışmaları, tasarım, projelendirme, danışmanlık, malzeme temini, uygulama, işletme ve bakım konularında hizmet vermektedir. Atakon Mühendislik, çalışmaların tüm aşamalarında; sistem seçimlerini, işverenin istekleri doğrultusunda ve optimum yatırım / işletme maliyetlerini dikkate alarak yapmayı hedeflemiştir. Bu misyonla yola çıkan Atakon, yatırımcıların çözüm ortağı olarak sektörde yerini almıştır.

Uluslararası projelerin yapımında bulunmanın verdiği tecrübe birikimiyle, en doğru tasarım ve kaliteli imalata dayalı müşteri memnuniyetini temel hedef edinmiştir. Firmamızın amacı Türkiye’de de standartlara (TSE, BS, ASHRAE, DIN, SNIP) uygun, doğaya saygılı, yaşam alanlarının sağlıklı konfor şartlarını sağlayan, endüstriyel, konut ve sosyal hizmet yapılarının elektro-mekanik tesisat uygulamalarını gerçekleştirmektir.

Yapımı biten işlerde, kurulu tüm elektro-mekanik sistemlerin işletme şartları performans testleri ile kontrol edilmektedir. Tesisin dizayn şartlarında tavsiye edilen set değerleri ve öngörülen enerji tüketim maliyetlerine uygun olarak, sistemlerin en verimli şekilde çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca işverenin isteğine bağlı olarak belirlenen işletme personeline gerekli eğitimler tarafımızdan verilmektedir.

Kalite İçin Hedeflediğimiz 4 Anahtar:

  1. Müşteri ihtiyaçlarının karşılanması
  2. Hasar ve kayıpların önlenmesi
  3. Müşteri memnuniyetinin sağlanması
  4. Sistem performanslarının ölçümü ve kontrolü

Sürekli Gelişim İçin Sorduğumuz 4 Soru:

İhtiyaç: “Ne yapılacak ve nasıl yapılacak?”
Değerlendirme: “Nasıl daha iyi yapabiliriz?”
Karşılaştırma: “Beklentileri karşılayabiliyor muyuz?”
Uyarlamak: “Neyi değiştirmek gerekiyor?”